Halıfleks Nedir ? Neden Tercih Edilmelidir ?

18.02.2020 15:15

Halıfleks Nedir ? Neden Tercih Edilmelidir ?

Halıfleks Genel Tabirle Döşemelik Halıya denmektedir. Diğer taraftan Duvardan Duvara Döşemelik Halının Başlangıç Kalitesi Olan Teknik Adı ;  Rip Halı ile özdeşleşmiştir. Rip Halı Keçe Tipli  elyaf hammadde ile Yiv ve Set biçiminde makinalarda dokunmuş olan halıdır.

Halıfleks ; Zemininizi tamamen saran, duvardan duvara açık alan kalmadan en ekonomik maliyetle uygulanan,
en ucuz zemin örtüsüdür, sıcak yer döşemesi olan halıfleks ürünü konforlu mekanları aynı zamanda bakımı kolay yapılan, çabuk yere serilen, görsel olarak yerinizde estetik görünüm sağlayan, mutluluğunuzun zeminini oluşturur, yer döşeme, yer kaplama malzemeleri içerisinde, halıflex denilen ürün teknik olarak üretim aşamasında elyaf halinde gelen harman olefin eşit anda makine yüzeyine yayılarak iğnelemeye girer, şekil alması için paleralel çizgiler halinde Yüksek Doku ile  Kısa Dokuyu barındıran, Yiv ve Set biçiminde iğnelenen OLEFİN elyaf arka yüzeyi yapıştırıcı tutkal sırt tabakası (Lateks , kalsit) ile kaplanır, Üzerinde bulunan elyaf Poliproplen, Polyester veya Polyamid’dir.  Zemin ve duvar kaplaması olarak kullanılır. öncelikle başlangıçta beklenen özelliği estetik görünüm, ses yalıtımı, ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu sağlamasıdır. Ayrıca diğer özellikleri aşağıdaki gibidir. 

Neden Halıfleks tercih edilmelidir ? 

Çünkü; Halıfleks ürünlerimizde, sınırsız renk seçeneği içerisinden duvarınızın rengine uydurmanız mümkündür, beklentiniz perdeniz ile koltuğunuzun desenini düşünerek kombine etmek isterseniz buda mümkündür. 

Çünkü; Halıfleks istediğiniz miktarda alıp kullanabilirsiniz. Dekoratif amaçlı az bir miktar sehpanızın altında yada odanızı renklendirmek için odanızı döşeyebilir veya evinizin tamamını duvardan duvara halı ile kaplayabilirsiniz. İstediğiniz şekilde, kestirebilir veya kesabilirsiniz. 

Çünkü; Halıfleks’in Kullanım alanı hayal ettiğiniz her yerdir.  Yaşam alanları içerisinde dikkat ettiğiniz her yerde görebilirsiniz, sizde istediğiniz her yer de  kullanabilirsiniz, örnek vermek gerekirse bir sinema salonu zemini, veya duvarı, bir müze, ofis, cami, yurt, medrese, yuva, kreş, kuran kursu, ticarethaneler, alışveriş merkezi, fabrika, işletme, plaza, mağaza, düğün salonu, konut, panel, konferans, toplantı, tiyatro, sinema salonları gibi alanlarınızı istediğiniz şekilde en güzel zemin görünüme kavuşturur.

Çünkü ; Halıfleks Estetiktir. Serildiği yerlerde şık görünümü herkesi etkiler.

Çünkü ; Halıfleks anti bakteriyeldir, doğal yapısı gereği bakteri üremesi mümkün değildir.

Çünkü Halıfleks Ekonomiktir, cazip fiyat avantajı ile bütçenize zarar vermez.

Çünkü Halıfleks dayanıklıdır, uygulandığı serildiği mekanlarda uzun yıllar hizmet eder.

Çünkü Halıfleks ; Konforludur, uygulandığı mekanlar ile size rahatlık ve huzur kazandırır.

Çünkü ; Halıfleks anti statiktir, statik elektrik üretmez, iletkendir.

Çünkü ; Halıfleks anti alerjiktir, alerji yapacak kimyasallar ve partikül barındırmaz.

Çünkü Halıfleks Akustiktir, içerideki sesin yankı yapmasını önler.

Çünkü;  Halıfleks Ses yalıtımı yapar, halılex’in üstünde yürüdüğünüzde alt kata veya üst kata sesin gitmesini önler. Ortalama kalitesine göre 30 desibel civarında sesin dışarıya çıkmamasını sağlar.

Çünkü Halıfleks Tüy dökmez tüylenme yapmaz.

Çünkü Halıfleks Isı yalıtımı yapar içerideki ısıyı muhafaza eder, dışarından gelen soğuğu önler.

Çünkü Halıfleks Enerji tasarrufu sağlar.