Toplam : 7 Gönderi

  • Etkinlik ve Organizasyonda Ne Tür Halılar Kullanılır ?
    Etkinlik Halısı – Merasim Halısı :Etkinlik, Aktivite, Özel Hazırlanan Günler, Açılışlar, Galalar, Düğünler, Geceler, Organizasyonlar,  Büyük Kutlamalar, Ödül Törenleri gibi etkinliklerde kullanılan halı zemin kaplamasıdır.Devamı
  • Protokol halısı nedir, nerelerde kullanılır ?
    Protokol Halısı;Resmi Kurum ve kuruluşların üst düzey makam sahiplerinin, görüşme, toplantı devletler arasındaki ilişkilerde, resmî törenlerde, devlet başkanları, bakanlar, senatörler ile onların temsilcileri arasında gerçekleşecek görüşmelerin yapılacağı alanlarda kullanılan halıya protokol halısı denir.Devamı
  • Halı Terimleri Nelerdir ?

    Halı Terimleri

    Duvardan Duvara Halı – Halıfleks – Döşemelik Halı seçerken bazı teknik terimlerin adını bilmek yararlı olacaktır. Evler için üretilmiş halıların iş yerlerinde kullanılması doğru değildir ancak iş yerleri için üretilmiş halılar, istenildiği takdirde evlerde de kullanılabilir. Teknik bilgi Ürün seçeneklerini kolay ayırt etmenizi ve seçmenizi kolaylaştıracaktır. 

    Devamı
  • Halı Ölçüsü Nasıl Alınır ?

    Halı Ölçüsü Nasıl Alınır

    Metrekare hesabı nasıl yapılır, Metrekare hesabı alan ölçülendirme biçimidir. En ile Boy ölçüsünün çarpımında çıkan sonuç miktarına metrekare denir.               

    Örnek; eni 4,00 metre x boyu 5,00 metre olduğunda  = 20,00 metrekare'dir her alanda duvar, tavan, zemin, arsa, daire, veya bir cisim, ürün,  metrekaresi bu şekilde hesaplanır. Özellikle yapılan hata en ile boyun toplanmasıdır, bu şekilde yapılan hesap yanlış sonuçlanmaktadır

    Devamı
  • Neden Halıfleks Kullanılmalı ?

    Neden Halıfleks Kulanmalıyız?

    Neden Halıfleks Kullanılmalı, Avantajları ve Sağladığı Faydalar nelerdir ? Öncelikle Halıfleks: Duvardan Duvara Halının Genel Olarak İfade edildiği terimdir, Halıfleks; estetik, güzel ve sıcak görünümlüdür. Tercih edilen dekorasyon tarzını tamamlayıcı nitelikte renk, desen, doku ve konfor seçenekleri sunar, son derece hoş bir hissel yakınlaşma sağlar. 

    Devamı
  • Duvardan Duvara Halı Nedir ?

    Duvardan Duvara Halı

    Duvardan Duvara Halı Nedir ?

    Duvardan Duvara Halı, İngilizceden dilimize geçmiş bir deyimdir, Ülkemizde Halıfleks, Döşemelik Halı genel olarak Duvardan Duvara Halı ile aynı anlamda kullanılmaktadır. 

    Devamı
  • Halıfleks Nedir ? Neden Tercih Edilmelidir ?

    Halıfleks Nedir ?

    Halıfleks Nedir ? Halıfleks Genel Tabirle Döşemelik Halıya denmektedir. Diğer taraftan Duvardan Duvara Döşemelik Halının Başlangıç Kalitesi Olan Teknik Adı ; Rip Halı ile özdeşleşmiştir. Rip Halı Keçe Tipli elyaf hammadde ile Yiv ve Set biçiminde makinalarda dokunmuş olan halıdır.

    Devamı