Satın Alma İşlemleri

Tüm satışını gerçekleştirdiğimiz zemin kaplama malzemeleri hesabı metrekare ( m2 ) cinsinden yapılır.

Müşterimizin hangi hizmetleri istediğini bilerek hareket edilmesi gerekmektedir.

1-) Ürünün mağaza teslimi satışı mı yapılacak ?

2-) Döşeme uygulama montajlımı yapılacak ?

3-) Mağaza teslimi veya uygulamalı yapılacak işin miktarının ne kadar olduğu ?

4-) Yapılacak işin nerede olduğu ?

5-) Yapılacak mekan dolu mu boş mu olduğu ? eşya var mı ? Uygulama için gerekecek ekip ve aletler belirlenmelidir. (ev–işyeri–okul–hotel–hastane)

6-) Ödemenin nasıl yapılacağı ?

7-) İşin ne zaman yapılacağı ? sıraya konup döşeme programına göre müşteriye sıra ve gün verilmesi. Müşterinin özellikle istediği gün ve zaman varmı ? müşteriye randevu verilerek iş bilgilere göre anlaşma ortamı oluşur.

Bukle halı (loop pile), tafting halı (cut pıle), kendinden desenli halıların (cut and loop) Standart enleri 4,00 metre’dir.

Rip halı Halıfleks  piyasa standart eni 2,00 metredir.

Döşeme uygulama yapılacak mekanın ölçüsünü, döşemeyi yapan Şirketin ustası tarafından alınmasında büyük fayda vardır. Zeminin satıh kontrolü yapılmış olur, yerdeki çaplık, duvar kenarlarındaki dengesizlikten kaynaklanan eksik

ölçüm meydana gelmesi önlenir, ürünün doğru değerlendirilmesi sağlanır.

Eğer ürünü müşteri talep ediyorsa şekil olarak kibrit kutusu şeklinde odanın şeklini ve kapı gelen yeri belirtmesi, dört duvar’ın ölçülerini ayrı ayrı alması gerekmektedir, bu şekilde alınan ölçü en uygun olandır, eksik gelme ihtimali ortadan kalkmış olur.

Döşeme ustası alınan ölçüyü, halının enine göre, Döşenecek zeminin ölçüsü doğrultusunda alanı açıksız ve en az fire ile uygulamasını yapar. Ölçülen mekana minimum fire vermesi için kaplanacak ürünü enine veya boyuna döşeme programı uygulanır.

Doğru değerlendirme ile metraj azalabilir. fakat çok fireli veya az fireli kullanılması; desenin zeminde duruş yönü, estetik açı, eklerin bulunduğu bölüm müşteri tarafından belirlenir.

*Döşeme, *Uygulama, *İşçilik, *Yapıştırma, *Nakliye hizmetlerinin toplamı bedel karşılığında yapılır.

*Ölçü alındıktan sonra tutarı belirlenen hesap, anlaşıldığı taktirde döşeme sıraya alınır, uygulaması anlaşılan zamanda yapılır.

 

*Döşeme yapılacak zemin, döşenmesi için alıcı müşteri tarafından boşaltılmalıdır, satıh’ı düz ve temiz olmalıdır. Döşenecek zeminde eşya, dolap,masa, koltuk gibi eşyalar kesinlikle boşaltılmış olması gerekmektedir.

eşya bulunduğu taktirde yapılacak ek, yapıştırma gibi teknik işlemin ve ek kaynağının tam olarak tutmamasına, kaymasına neden olur. Bu nedenle eşya’lı mekana yapılacak döşemeden kaynaklanan sorunlarda,

uygulamacı şirket sorumluluk kabul etmez.  

Ayrıca kullanılacak aksesuarlar fiyatlara eklenir. 

*Plastik süpürgelikler, Ağaç süpürgelik,

*Ek kapama – lama profili, halı bitim profili,

*Laminant parke bitim profili, eşik çıtası,

*Geçiş çıtası, plastik merdiven köşebent’i,

*Alüminyum merdiven profili, pirinç merdiven çubuğu ayrıca ücretlendirilir.